Kawa rozpuszczalna a cappuccino

dolce gusto cappuccinoDomowa kawa rozpuszczalna lepsza niż w kawiarni? Mamy sposób i na to!

Uwielbiacie kawę rozpuszczalną, ale czegoś wam w niej brakuje? Wydaje się wam, że mogłaby być o wiele lepsza? Macie rację! Kawa rozpuszczalna może smakować lepiej!

Kawa będzie smakować o niebo lepiej, jeżeli przygotujecie ją w ekspresie Dolce Gusto lub Nespresso. W ten sposób możecie przygotować doskonałą w smaku, profesjonalnie przygotowaną kawę rozpuszczalną.

Jak przygotować doskonałą kawę rozpuszczalną?

Jak wygląda wasz codzienny „kawowy“ rytuał? Mamy nadzieję, że nie tak: do kubka nasypiecie dwie łyżeczki ulubionej kawy rozpuszczalnej z kofeiną lub bez. Zalejecie przegotowaną, ok. 90oC, wodą. Dodacie trochę cukru oraz odrobinkę mleka, aby następnie rozkoszować się smakiem kawy. Ale jeżeli chcecie ten rytuał bądź sam smak kawy ulepszyć, spróbujcie to zrobić inaczej.

Użyjcie EKO kapsułkę do napełniania i przygotujcie kawę w ekspresie Dolce Gusto lub Nespresso.

Czym jest właściwie kapsułka do napełniania, nazywana również EKO kapsułką? W zasadzie wygląda jak klasyczna kapsułka, którą używacie codziennie w swoich ekspresach firmy Dolce Gusto lub Nespresso. Różnica polega na tym, że EKO kapsułki możecie napełniać. Co więcej możecie do nich dodać swoją ulubioną kawą!

Dlaczego przygotowywać kawę rozpuszczalną za pomocą EKO kapułek?

  • Niezwykle łagodna kawa, która swoim smakiem będzie wam przypominać kawę z kawiarni.
  • Delikatna piana unosząca się na powierzchni kawy.
  • Oszczędność pieniędzy! Nie musicie już nigdy więcej wydawać pieniędzy na kapsułki, które użyjecie tylko raz. Wystarczy wam jedna kapsułka wielokrotnego użytku.
  • Nie jesteście ograniczeni ofertą kapsułek od producenta. Napijcie się tego, na co macie ochotę!
  • Nieprodukujecie tak dużo odpadów. Jeżeli zależy wam na środowisku, z pewnością to docenicie.
  • Do kapsułek możecie nasypać taką kawę, na jaką tylko macie ochotę. Możecie użyć kawę rozpuszczalną z kofeiną lub bez. Możecie dodać również śmietankę w proszku, stewię bądź jakikolwiek inny składnik.

Czy i wam cieknie ślinka na myśl o doskonałej w smaku kawie, którą możecie sobie przygotować za pomocą kapsułek do napełniania? Tak? Więc chodźmy ją sobie zrobić!

Wspaniałe domowe cappuccino z kapsułki do napełnianiacapuccino dolce gusto

Myślicie, że nigdy nie uda się wam przygotować tak pysznej kawy cappuccino, jaką piliście w kawiarni? Możliwe, że jeszcze nie natrafiliście na dobry przepis. Wypróbujcie więc nasz przepis na domowe cappuccino.

Przygotujcie dwie EKO kapsułki, swoją ulubioną filiżankę, cappuccino oraz – oczywiście – ekspres Dolce Gusto lub Nespresso. Jedną kapsułkę napełnijcie swoją ulubioną kawą rozpuszczalną, a następnie zamknijcie EKO kapsułkę. Drugą kapsułkę napełnijcie suszonym mlekiem. Najpierw włóżcie do ekspresu Dolce Gusto lub Nespresso kapsułkę z suszonym mlekiem. Włączcie program ręcznego przygotowywania kawy.

Włączcie ekspres a filiżankę napełnijcie spienionym mlekiem (trochę więcej niż do połowy). Prawdziwe mocca cappuccino powinno być zrobione według proporcji 2/3 mleka na 1/3 kawy. Następna w kolejności jest kapsułka z kawą. Przygotowany napój przelejcie do filiżanki tak, aby kawa idealnie zmieszała się z mlekiem a na powierzchni cappuccino pojawiła się wspaniała, delikatna piana.

Wiedzieliście, że spienione mleko jest o smaczniejsze niż zwykłe ciepłe mleko? Dlatego też zalecamy, aby podczas przygotowania cappuccino wcześniej je spienić a nie tylko je przelać do filiżanki. Niezapomnijcie posypać kawę cynamonem lub kakao, możecie tez użyć wanilii – wszystko zależy od tego, na co macie właśnie ochotę. Teraz możecie się delektować domowym cappuccino.

Jeżeli chcecie tak przygotowane cappuccino jeszcze bardziej udoskonalić, do filiżanki możecie wlać wasz ulubiony syrop. Jeżeli użyjecie syropu czekoladowego, uzyskacie czekoladowe cappuccino. Sposobów na przygotowanie ulubionej kawy rozpuszczalnej za pomocą kapsułek do napełniania jest ogromna ilość!

Wystarczy, że popuścicie wodze fantazji. Smacznego!

Produkty wymienione w artykule

Zakup sprawdzony naszymi klientami