Jak wybrać podróżny ekspres do kawy?

podróżny ekspres do kawy

W tym poście pomożemy Ci wybrać najlepszy podróżny ekspres do kawy.

Większość podróżnych ekspresów do kawy wytwarza ciśnienie mechanicznie, naciskając tłok lub dźwignię . W ten sposób działają podróżne ekspresy do kawy i mechaniczne ekspresy dźwigniowe .

Kolejną grupą są ekspresy hybrydowe , które wytwarzają ciśnienie poprzez zagotowanie wody lub po prostu filtrują kawę.

W tym artykule podzieliliśmy podróżne ekspresy do kawy na trzy grupy :

  1. Podróżne ekspresy do kawy
  2. Hybrydowe podróżne ekspresy do kawy
  3. Podróżne ekspresy do kawy dla baristów

1. Podróżne ekspresy do kawy espresso

Wacaco Nanopresso wacaco nanopresso

Model z kawą mieloną waży 336 g, osiąga ciśnienie aż 18 barów. Ekspres do kawy dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Ekspresy te można rozbudować za pomocą szerokiej gamy akcesoriów, np. zestawu baristy, adaptera do kapsułek Nespresso czy Dolce Gusto. To także „lego” dla kawoszy.

zalety : niska waga, szerokie możliwości rozbudowy

Wacaco Minipresso NS2

Najnowszy model kapsułki Nespresso waży zaledwie 290 g, osiąga ciśnienie aż 18 barów. W połączeniu z twardym etui na kapsułkę będzie idealnym towarzyszem w podróży.

Zaletą kapsułek Nespresso jest proste użycie i wymiana kapsułki w trakcie podróży, bez konieczności mycia. Wadą jest oczywiście obciążenie ekologiczne tego rozwiązania.

zalety : niska waga, wygodne użytkowanie w połączeniu z solidną obudową

Staressa Mirage

Bardzo solidny ekspres do kawy espresso, najmocniejszy z naszej oferty. Waży 600 g, może wytworzyć ciśnienie do 20 barów.

Kawę pompujesz dociskając tłok do ekspresu, który musi stać na twardym podłożu. Ekspres można rozbudować do wersji profesjonalnej za pomocą dodatkowego, profesjonalnego kosza.

zalety : solidna konstrukcja, możliwość zastosowania z profesjonalnym koszem

Staresso / mini

Konstrukcja jest delikatniejsza w porównaniu do ekspresów Wacaco czy wersji Staresso Mirage.

Ze względu na swoją konstrukcję bardziej nadaje się do użytku w pomieszczeniach zamkniętych, np. w kuchni pensjonatu podczas wyjazdu na narty, wakacji, w domku letniskowym lub w przyczepie kempingowej.

Ekspres zawiera szklany kubek, do którego wpompowuje się kawę poprzez naciśnięcie tłoka znajdującego się naprzeciwko ekspresu. Tłok wysuwa się z górnej części ekspresu do kawy.

Ekspres do kawy może wytworzyć ciśnienie 15-20 barów. Współpracuje z kawą mieloną lub kapsułkami Nespresso bez konieczności zakupu adaptera. Odkręconym tłokiem można nawet ubić mleko.

zalety : niska cena

2. Hybrydowe podróżne ekspresy do kawy

Bellmana CX-25P Bellman cx-25p

Ciśnienie w ekspresie do kawy wytwarzane jest poprzez podgrzanie wody (standard w kuchence gazowej). Jednorazowo możesz przygotować kawę dla 3-9 osób. Dodatkowym atutem jest wbudowany spieniacz do mleka i manometr. Dostępna jest również wersja bez manometru CX-25 oraz sam spieniacz do mleka CX-25S lub CX-25SP.

zalety : przygotowuje więcej kaw na jedno użycie, wbudowany spieniacz do mleka

9Barista

Hybrydowy ekspres do kawy składający się z dwóch bojlerów. Pierwszy kocioł podgrzewa wodę, drugi wytwarza ciśnienie.

Wacaco Pipamoka

W zasadzie jest to ekspres do przygotowywania kawy filtrowanej i termos w jednym. Kawa filtrowana jest za pomocą próżni, która powstaje poprzez przykręcenie filtra do kawy.

Cafflano Klassik

Ekspres do kawy przeznaczony do przygotowywania klasycznej kawy filtrowanej. W tym ekspresie do kawy kryje się kilka elementów: kubek termiczny, stały filtr do kawy, dzbanek na wodę i wyjmowany młynek.

3. Podróżne ekspresy do kawy dla baristów

Wacaco Picopresso talent 58

Działa na tym samym zaczepie, co Wacaco Nanopresso, ale wszystkie aspekty tego ekspresu do kawy zostały ulepszone. Do ekspresu dołączony jest profesjonalny kosz.

Zaletą jest możliwość przekształcenia tego podróżnego ekspresu w domowy ekspres mechaniczny za pomocą dodatkowych akcesoriów (stojak na ekspres lub manometr).

Spryt 58

Mechaniczny ekspres do kawy z dźwignią dla prawdziwych baristów. Jest to okręt flagowy espresso Flair, najlepsze, jakie można kupić u tego producenta.

W połączeniu z plastikowym etui podróżnym Flair 58 można również zaliczyć do podróżnych ekspresów do kawy. Ekspres zawiera standardową kolbę o średnicy 58 mm.

Flair PRO2 / Klasyczny

Mechaniczny ekspres do kawy z dźwignią w przystępnej cenie. Ekspres można transportować za pomocą nylonowej walizki (dołączonej do zestawu). Ciśnienie wytwarza się poprzez podważenie, podobnie jak w modelu Flair 58, ale nie zawiera on już standardowej dźwigni kawy ani standardowej kolby.

Zaletą są jednak znacznie bardziej kompaktowe wymiary niż model Flair 58, a niższa cena również Cię zadowoli.

Produkty wymienione w artykule

Zakup sprawdzony naszymi klientami