Serdecznie witamy, zalogować lub zarejestrować

Jak wybrać ekspres turystyczny?

Poniższy artykuł pomoże Ci zorientować się w bogatej ofercie ekspresów turystycznych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz ekspresy od producentów: WacacoStaresso a Cafflano.

Na początku musimy wyjaśnić zasadę działania ekspresów podróżnych. Przy espresso ciśnienie pojawia się poprzez ręczne pompowanie. Ekspresy wody nie zagrzewają, są mechaniczne. Wodę należy sobie donieść w termosie, zagrzać ją na ogniu bądź na turystycznej kuchence.

Istnieją również elektryczne ekspresy turystyczne, które zagrzeją wodę, nam jednak nie przypadły one do gusty. Są większe, cięższe, o bardziej skomplikowanej budowie i przede wszystkim o wiele droższe. Wodę grzeją bardzo powoli a przy pełnym napełnieniu przygotują jedynie kilka kubków kawy.

Zanim wybierzesz konkretny ekspres podróżny, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Kawę będziesz przygotowywać w przyrodzie (outdoorowe ekspresy) czy w kuchni (ekspresy kuchenne)?

2. Wolisz espresso czy kawę filtrowaną?

Outdoorowe ekspresy turystyczne

Jeżeli będziesz nosić ze sobą ekspres w plecaku np. Na wycieczki, na rower czy na kemping najważniejsze będą dla ciebie waga i wytrzymałość ekspresu.

Wacaco Nanopresso a Minipresso (espresso) wacaco nanopresso

Najlepszy stosunek pomiędzy wagą, wytrzymałością a jakością zaparzonej kawy oferują ekspresy espresso od firmy Wacaco. Najnowszy model Wacaco Nanopresso (waży 336 g, ciśnienie aż 18 barów) bądź starszy model Wacaco Minipresso (waży 360 g, ciśnienie 8 barów).

Podczas przygotowania kawy ekspres należy trzymać oburącz nad filiżanką, do której kawę pompujecie.

Ekspres można rozbudowywać przy pomocy akcesoriów, na przykład termosem, barista kit, adapterem do kapsułek Nespresso oraz innych. Jest to taki plac budowy dla miłośników kawy ;)

Wiele kolorów do wyboru, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Staresso Mirage (espresso)staresso mirage

Duży ekspres espresso, największy w naszej ofercie. Waży 600 g, jest w stanie osiągnąć ciśnienie aż 20 barów.

Kawę pompujesz naciskaniem tłoka w ekspresie, gdy stoi on na twardym podłożu. Tłok wysuwa się z górnej części ekspresu.

Wacaco Pipamoka (kawa filtrowana)wacaco pipamoka

W zasadzie jest to ekspres do przygotowania kawy filtrowanej oraz termo kubek w jednym. Jest to najnowszy produkt od firmy Wacaco.

Kawa jest filtrowana podciśnieniem, które pojawia się podczas przykręcania filtra.

Cafflano Klassik (kawa filtrowana)cafflano klassic

Ekspres do przygotowywania klasycznej kawy filtrowanej. Ekspres skrywa w sobie więcej elementów: termo kubek, stały filtr do kawy, pojemnik na wodę i wyjmowany młynek.

Kuchenne ekspresy podróżne

Ekspresy te są przeznaczone raczej do używania na równej powierzchni (stole) a należy się z nimi delikatnie obchodzić podczas przenoszenia.

Staresso (espresso)staresso

Wspaniały turystyczny ekspres espresso, spokojnie może w zupełności zastąpić ekspres domowy.

Swoją konstrukcją jest przedewszystkim odpowiedny do używania wewnątrz, na przykład w kuchni w pensjonacie, podczas wyjazdu na narty, letniego urlopu, na chacie czy w przyczepie kempingowej.

Ekspres posiada szklany kubek, do którego kawę pompuje się poprzez naciskanie tłoku. Tłok wysuwa się z górnej części ekspresu.

Jego konstrukcja w porównaniu z ekspresami Wacaco bądź wersją Staresso Mirage jest delikatniejsza.

Ekspres jest w stanie osiągnąć ciśnienie 15-20 barów. Działa na kawę mieloną bądź kapsułki Nespresso bez jakiejkolwiek potrzeby dokupowania adaptera. Odkręconym tłokiem można nawet spienić mleko.

Staresso mini (espresso)

Jest to w zasadzie bardziej kompaktowa wersja klasycznego ekspresu staresso. Oferuje takie same parametry w mniejszym ciele. Swoim rozmiarem może być porównywalny z ekspresem Wacaco Nanopresso. Model ten jest jednak trochę mniej wytrzymały, trzeba więc przenosić ekspres jedynie w dołączonym futerale, aby w trakcie transportu jego części się nierozłączyły.

Cafflano Kompresso (kombinácia espressa a filtrovanej kávy)cafflano kompresso

Ekspres ten działa na takiej samej zasadzie jak Aeropress, jego konstrukcja jest jednak bardziej pewna. Można z niego korzystać w przyrodzie, jednak ze względu na stosunkowo skomplikowaną konstrukcję umieściliśmy go na końcu naszej listy.

Kawę przygotowuje się przeciskaniem przez tłok (podobnie jak w strzykawce). Ekspres jest w stanie osiągnąć ciśnienie 9 barów.

Ten specyficzny produkt z pewnością docenią także zaawansowani miłośnicy kawy, którzy lubią eksperymentować podczas jej przygotowywania.

Jeżeli masz pytania dotyczące wyboru ekspresu, napisz do nas! Przy zakupie ekspresów Wacaco i Staresso oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jesteśmy również autoryzowanym sprzedawcą tych ekspresów, dlatego też mamy na stanie potrzebne części zapasowe.

 

Produkty wymienione w artykule

Barista kit do Wacaco Nanopresso

139,90 zł

W magazynie

Ekspres Cafflano Kompresso

309,90 zł

W magazynie

Podróżny ekspres Staresso (różowy)

269,90 zł

Produkcja zakończona

Wacaco Pipamoka

229,90 zł

Brak na stanie, szacunkowa dostępność: 09.10.2023

Zakup sprawdzony naszymi klientami

(: Feedback :)

Brakuje Ci jakichś produktów? Podziel się swoją opinią, pomoże nam to świadczyć lepsze usługi. Dziękuję :)