Jaki wybrać ekspres do kawy Cafissimo?

Ekspresy do kawy tej marki są bardzo podobne i na rynku obecnie najczęściej sprzedawane są trzy modele. Postaramy się przybliżyć każdy z nich, abyś miał(a) lepsze pojęcie o ich cechach, zaletach i wadach oraz abyś mógł(a) wybrać odpowiedni dla siebie ekspres do kawy.

W ofercie posiadamy również kapsułki ze stali nierdzewnej do ponownego napełniania do ekspresów Cafissimo (również do starszych modeli). Kapsułkę można kupić tutaj

Cafissimo EASYcafissimo easy

W przypadku Cafissimo EASY korzyści i funkcje są jasne już z samej nazwy. Ekspres do kawy, który jest przystępny cenowo.

Jest to również urządzenie o kompaktowej budowie. Tak zwana smukła konstrukcja (12 cm) pozwala na umieszczenie ekspresu nawet w mniej przestronnych miejscach.

Mimo to, Cafissimo Easy posiada pojemnik na wodę o pojemności 0,65l. Ale mimo że zmniejszyła się jego szerokość, uważaj na jego wysokość, która sięga 32cm.

Jeśli chodzi o pobór mocy, to wynosi on 1250W. Jeśli chodzi o funkcje, sprawa nie jest tak easy, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Posiada funkcję regulacji ilości wody, system odkamieniania, a także automatyczne wyłączanie i oczywiście tryb oszczędzania energii.

Jeszcze jedną ciekawą rzeczą jest to, że pracuje on bardzo cicho. Zadowoli więc nie tylko Twój gust, ale i słuch.

Zalety: nowoczesny design, oszczędność miejsca, tryb oszczędzania energii (automatyczne wyłączenie po 9 min.), regulacja ilości wody, cicha praca, kompatybilny z kapsułą do ponownego napełniania Sealpod.

Wady: pojemnik na wodę o mniejszej objętości

Cafissimo MINIcafissimo mini

Ekspres do kawy Cafissimo MINI jest nieco głośniejszy od modelu EASY, ale nie jest to nic, co byłoby nie do zniesienia. Moc jest tu wyższa i wynosi 1500W. Zbiornik jest taki sam - 0,65l i podobnie ciśnienie - 15bar, ale z aż trzema poziomami ciśnienia dla espresso, caffe crema, zwykłej kawy i herbaty.

To, na co należy zwrócić uwagę, to magnetyczna tacka ociekowa oraz pojemnik na kapsułki, które gwarantują łatwą i szybką obsługę. Jeśli chodzi o pojemnik, to należy wspomnieć o jego pojemności na aż 4 zużyte kapsułki. Zaletą jest również miejsce na większy kubek do latte macchiato.

Zalety: trzy poziomy ciśnienia, magnetyczna tacka ociekowa i pojemnik na 4 kapsułki.

Wady: głośniejsza praca. NIE jest kompatybilny z naszą kapsułą do ponownego napełniania Sealpod, może być niestabilny i drżeć podczas przygotowywania napoju

Cafissimo PUREcafissimo pure

Na koniec ekspres do kawy o takiej samej mocy jak ekspres EASY (1250W), z trzema poziomami ciśnienia takimi samymi jak w ekspresie MINI i automatycznym wyłączaniem jak w obu.

Posiada znacznie większy pojemnik, bo aż 1 litr, a pojemnik pomieści do 6 zużytych kapsułek. Dzięki temu rzadziej trzeba oczyszczać kapsuły po użyciu.

Ponadto może pochwalić się wyjmowaną tacką ociekową ułatwiającą czyszczenie, indywidualnie programowaną ilością napoju oraz zintegrowanym alarmem odkamieniania, dzięki któremu wiesz, kiedy jest odpowiedni czas na wyczyszczenie ekspresu.

Zalety: pojemnik na wodę do 1l, zasobnik na 6 kapsułek, trzy poziomy ciśnienia, możliwość wyboru ilości napoju

Wady: NIE jest kompatybilny z naszą kapsułą do ponownego napełniania Sealpod, może być niestabilny i drżeć podczas przygotowywania napoju

 

Oprócz tych trzech obecnie (2020) nowych modeli, istnieje duża liczba starszych modeli, które powinny być kompatybilne z naszą uzupełnianą kapsułą. Starsze modele są zazwyczaj znacznie większe. W niektórych znajdziemy również dyszę do spieniania mleka. Jakość produkowanej kawy będzie porównywalna.

Produkty wymienione w artykule

Zakup sprawdzony naszymi klientami