Kawa na 6 sposobów

dolce gusto kapsuleKapsułki do napełniania a kawa mielona? Przygotujcie się na przepyszne domowe espresso!

Czy wy również codziennie przygotowujecie klasycznego „turka“? Może czas najwyższy to w końcu jakoś urozmaicić? Dlaczego nie mielibyście codziennie pić taką kawę, jaką do tej pory piliście tylko w najlepszych kawiarniach? Dzięki kapsułkom do napełniania taką właśnie kawę możecie przygotować i u siebie w domu.

Czy chcecie sposób przygotowania kawy oraz jej degustację zamienić w niesamowite przeżycie? Dodajcie do EKO kapsułek najróżniejsze składniki.

Kawa nie musi być przecież tylko i wyłącznie czarna. Dzięki EKO kapsułkom możecie przygotować kawę o egzotycznym i niezwykle ciekawym smaku. Gdy zaczniecie używać EKO kapsułek, z pewnością zapomnicie o zwykłych kapsułkach!

Urozmaićcie swoją kawę z EKO kapsułek różnymi dodatkami

Mleko, cukier, ewentualnie miód. Właśnie te składniki są codziennymi dodatkami naszych kaw. Ale czy wiecie, że możecie to zrobić zupełnie inaczej? Uczyńcie ze swojej kawy łagodny, zupełnie nowy, a przy tym nietradycyjny napój. Doskonały smak osiągniecie, dodając do swojej kawy na przykład takie składniki:

  • Kardamon. Jest powszechnym dodatkiem do kawy na Środkowym wschodzie. Przyprawa ta nie tylko nada kawie wyjątkowy, egzotyczny smak, ale również jest doskonałym neutralizatorem skutków działania kofeiny. Najlepiej go używać, gdy pijecie kawę kilka razy dziennie. Wystarczy posypać kawę kardamonem.

skorica do kavy

  • Cynamon. Lubicie bardziej wyraźne smaki a dodatkowo chętnie ją posłodzicie? Jeżeli tak to z pewnością zamienicie cukier na cynamon. Jego smak nie tylko ubogaci smak kawy, ale również wzmacnia działanie systemu odpornościowego. Co więcej, cynamon ma o wiele mniej kalorii niż cukier!

sol do kavy

  • Sól. Myślicie, że solenie kawy to zupełna głupota? Mylicie się! Szczypta soli łagodzi gorzki smak kawy.
  • Esencja waniliowa. Przyszło wam kiedykolwiek do głowy, że może słodzić kawę nie tylko cukrem? Wyjątkowym zamiennikiem jest waniliowa lub migdałowa esencja. Co więcej, jest ona wprost idealna do przygotowania kawy. Wystarczy dodać kilka kropelek na zmieloną kawę. Przygotowany napój będzie miał delikatny waniliowy smak.

zmrzlina do kavy

  • Kokosowe mleko. Jeżeli lubicie kokos, możecie spróbować przygotować zdrowe latte. A to wszystko dzięki kokosowemu mleku.
  • Lody. Każdy z nas nie raz dał się skusić, bo przecież coś słodkiego idealnie pasuje do kawy. Co powiecie na gałkę lodów waniliowych do kawy? Najlepsza na lato!

EKO kapsułki = pyszne i tanie espresso

Zapomnijcie o drogich, firmowych kapsułkach, które zaraz po przygotowaniu kawy wyrzucie. Użyjcie EKO kapsułki a wyjątkowe espresso możecie sobie przygotować prawie za darmo. Co więcej, nie jesteście ograniczeni kapsułkami i rodzajami kawy, które producent oferuje.

Możecie sobie wybrać kawę, na jaką będziecie mieć tylko ochotę.

Co trzeba zrobić?

Potrzebne będą kapsułki do napełniania, wasza ulubiona zmielona kawa i ekspres do kawy (Nespresso lub Dolce Gusto). Przygotować sobie możecie również inne dodatki do kawy, o których powiemy później. Przygotujmy więc kawę o wyjątkowym smaku!

1. Zaopatrzcie się w kapsułki do napełniania. Możecie je zamówić,klikając w link, który znajduje się pod artykułem. Jedną EKO kapsułkę możecie użyć około 50 razy. Jeżeli będziecie o nią dbać, jej żywotność się przedłuży.

2. Wybierzcie swoją ulubioną, zmieloną kawę ziarnistą. To, jaką kawę wybierzecie, zależy tylko od was.

3. Nasypcie do EKO kapsułki około 7 gramów kawy, a następnie naciśnijcie tłokiem, który jest częścią kapsułki.

4. Zamknijcie kapsułkę i włóżcie do uchwytu w ekspresie Nespresso czy Dolce Gusto. Kapsułkę umieśćcie w uchwycie tak, aby zapadła się w wyznaczonym miejscu w ekspresie.

Wyjątkowa w smaku kawa istnieje! A co jest największą zaletą tak przygotowanego napoju? Jest ona o wiele delikatniejsza dla waszego żołądka a jej smak jest przyjemniejszy. W trakcie jej przygotowywania nieuwalnia się taka ilość kofeiny, jak przy klasycznie zalewanej kawie.

Na wierzchu kawy wytworzy się doskonale delikatna piana. Co więcej oszczędzacie nie tylko swoje pieniądze, ale i otaczające nas środowisko. Wyobraźcie sobie tylko, ile pieniędzy i opakowań po kapsułkach w ten sposób zaoszczędzicie.

Produkty wymienione w artykule

Zakup sprawdzony naszymi klientami