1Z presso - jak wybrać młynek + najczęściej zadawane pytania

1Zpresso to renomowany producent szlifierek ręcznych z wieloletnim doświadczeniem. Na podstawie opinii klientów wprowadzane i stale ulepszane są nowe modele.

Celem tego przewodnika jest przedstawienie prostego przeglądu różnych modeli i pomoc w wyborze idealnego młynka do konkretnej metody przygotowania kawy.

Ręczne młynki do kawy 1Zpresso są dostępne z trzema rodzajami mechanizmów regulacji:

 • korekta wewnętrzna - Q2 S i J,
 • regulacja górna - JX-Pro S i JE-Plus
 • najnowsza konstrukcja z regulacją zewnętrzną - X-Pro S, X-Ultra, J-Ultra, K-Ultra, ZP6 Special.

Młynki 1Zpresso zgodnie z metodą przygotowania

Polać

 • Q2 S - to najlżejszy i najbardziej kompaktowy młynek ze wszystkich. Jego rozmiar i niewielka waga (425 g) sprawiają, że idealnie nadaje się do podróży. Świetne na kemping. Jego rozmiar odróżnia go od innych modeli 1Zpresso.

 • J - w porównaniu do Q2 posiada większe kamienie mielące oraz szeroki zakres ustawień grubości mielenia, co wpływa na lepszą wydajność mielenia. Posiada ustawienie wewnętrzne Classic.

 • ZP6 Special - najlepszy młynek do kawy pour-over. Konstrukcja z dużymi kamieniami mielącymi zapewnia równomierne mielenie z minimalną ilością drobnych cząstek. Konstrukcja z zewnętrzną regulacją pozwala na szybką regulację grubości mielenia.

Kawa espresso

 • J-Max - Młynek serii J stawia na precyzję i spójność mielenia. Model J-Max posiada kamienie szlifierskie pokryte tytanem. Regulacja zewnętrzna za pomocą pokrętła i pojemnika magnetycznego.

 • J-Ultra - najnowszy model w ofercie 1Zpresso, z kamieniami szlifierskimi pokrytymi tytanem i zewnętrznym pojemnikiem na odpady. Zewnętrzna regulacja grubości szlifowania z szerokim zakresem ustawień (100 kliknięć/10 kroków, 10 kliknięć na krok, 8 mikronów na kliknięcie).

Szlifierki uniwersalne

 • X-Pro S - dzięki mniejszym kamieniom szlifierskim wymaga mniejszej siły do szlifowania. Jest to wszechstronny młynek z górnym ustawieniem (12,5 mikrona na kliknięcie) i kolektorem magnetycznym.

 • X-Ultra — ten minimalistyczny projekt z tymi samymi funkcjami co model X-Pro jest dostępny w wielu wersjach. Przy zachowaniu kompaktowych wymiarów i wygodnej zewnętrznej regulacji ziarna.

 • K-Ultra - K-Ultra ma nową zewnętrzną regulację ziarna z 100 kliknięciami na obrót i 20 mikronów na kliknięcie. Nowa konstrukcja z dużymi kamieniami mielącymi przeznaczona jest do wszystkich metod przygotowywania kawy. Pojemnik z magnesami ma pojemność 35-40g.

Porównanie szlifierek 1Zpresso

 

Często Zadawane Pytania

Czy jest coś, co należy zrobić przed pierwszym użyciem?

Szlifierka jest gotowa do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka. Wystarczy ustawić grubość mielenia i można przystąpić do mielenia.

Jak ustawić grubość szlifowania?

Więcej informacji znajdziesz w artykule na stronie 1Zpresso.coffee.

Jak czyścić młynek?

Do czyszczenia zalecamy użycie szczoteczki lub balonu (w zestawie z modelem K-max), które można nabyć jako wyposażenie dodatkowe w naszym e-sklepie. Nigdy nie czyścić młynka wodą.

Jak usunąć olejek kawowy z mechanizmu mielącego?

Wystarczy zmielić płatki owsiane lub specjalny granulat czyszczący np. marki Urnex.

Jaka jest żywotność kamieni szlifierskich?

Około 100-200 kg ziaren kawy. Wymienne kamienie szlifierskie można nabyć jako akcesoria .

Jaką gwarancję dajesz na szlifierki 1Zpresso?

Standardowa, europejska gwarancja 24 miesiące.

 

Dodatkowe filmy i instrukcje można znaleźć bezpośrednio w witrynie internetowej 1Z presso .

Produkty wymienione w artykule

Zakup sprawdzony naszymi klientami