Jak wybrać najlepszy ekspres Dolce Gusto?

Planujecie kupić ekspres do kawy Dolce Gusto? Zebraliśmy dla was plusy i minusy wybranych modeli kompatybilnych z naszymi kapsułkami do napełniania Dolce Gusto, które mamy w ofercie już od 100 z za 3 sztuki.

 

dolce gusto piccolo

Dolce Gusto Piccolo

Ze względu na swoją niską cenę jest to obecnie najpopularniejszy model. Ekspres Piccolo można kupić już od ok. 199,99 zł. Ekspres jest bardzo prosty w użyciu.

Oferuje nam 2 funkcje: gorącej i ciepłej wody. Nic więcej - ale co więcej byśmy chcieli mieć za taką cenę?

Ekspres wytwarza ciśnienie 15 barów, pojemność zbiornika na wodę to 0,6 l. Jest to niewielki ekspres, który idealnie nadaje się do mniejszej kuchni lub biura. Jego rozmiar umożliwia nastawiać wysokość kubka, co pocieszy każdego miłośnika gorącej czekolady lub frappe. Mały pojemnik na wodę może być minusem, jeżeli macie ekspres w biurze bez umywalki, a chcecie pić kawę częściej. Ekspres nie posiada funkcji dawkowania wody.

Plusy: cena, prostota

Minusy: mała pojemność zbiornika na wodę, brak funkcji dawkowania wody.

 

dolce gusto genio

Dolce Gusto Genio

Podobny do modelu Piccolo, ale ma więcej funkcji. Dolce Gusto Genio posiada funkcję dawkowania wody. Na specjalnych kodach znajdujących się na wieczkach kapsułek zakodowana jest informacja o ilości wody potrzebnej do przygotowania napoju.

Drugą różnicą jest wielkość zbiornika na wodę. Genio ma pojemność 1 l, co miało wpływ na jego wielkość.

Funkcja dawkowania wody podniosła cenę ekspresu. Ekspres Genio możecie kupić za ok. 349 zł. Musicie się zastanowić, czy funkcja dawkowania wody jest wam potrzebna.

Plusy: funkcja dawkowania wody

Minusy: wyższa cena

 

dolce gusto melody

Dolce Gusto Melody

Podobnie jak Genio ekspres Melody posiada funkcję dawkowania wody, ma również większy zbiornik wody o pojemności 1,3 l.

Ekspres Melody możecie kupić za ok. 279 zł.

 

dolce gusto circolo

Dolce Gusto Circolo

Jest to starszy model, który obecnie nie jest już dostępny w sprzedaży. Ekspres posiada prawie takie same funkcje jak model Picolo. Różnią się jednak wyglądem. Jak sama nazwa sugeruje, ekspres ma opływowy kształt. Różnią się również pojemnością zbiornika na wodę – Circolo ma pojemość 1,3 l. Nie posiada funkcji dawkowania wody.

 

dolce gusto creativa

Dolce Gusto Creativa

Creativa to również starszy model, obecnie trudno dostępny. Model ten posiada najwięcej funkcji. Ma także kolorowy wyświetlacz, który dzięki funkcji „mój sposób“ pozwala zapisać ilość wody potrzebnej do wykonania ulubionego napoju. Wyświetlacz informuje, że woda się kończy w zbiorniku. Pojemność zbiornika na wodę to 1,3 l. Ciśnienie 15 barów.

 

Wszystkie zrecenzowane przez nas ekspresy Dolce Gusto obsługują nasze EKO kapsułki do napełniania. Jedną taką kapsułkę możecie użyć aż 50 razy. Opakowanie trzech sztuk znajdziecie w naszej ofercie za 100 zl.

Produkty wymienione w artykule

Zakup sprawdzony naszymi klientami