Wybieramy ekspres na kapsułki – który typ jest najlepszy?

Otrzymujemy od was pytania o opinię, który ekspres na kapsułki wybrać, biorąc pod uwagę nasze eko kapsułki do napełniania. Dolce Gusto? Nespresso? Cafissimo? Albo inny?

Po pierwsze, jest to kwestia budżetu. Ekspres na kapsułki można kupić w supermarkecie już od 120 zł w promocji. Równocześnie można kupić markowy ekspres na kapsułki (np. marki Miele) za 7000 zł.

Między cenowo dostępnymi są według nas ekspresy Dolce GustoTassimo oraz Cafissimo.

Średnią i wyższą cenowo grupą są ekspresy Nespresso lub mniej znane jak np. Illy.

 

Nasza RADA: Nespresso

Poniżej znajdują się 3 zalety tego rozwiązania:

1. Nasze rozwiązanie w postaci nierdzewnej kapsułki Sealpod z przylepnymi aluminiowymi (albo papierowymi) wieczkami symuluje oryginalną kapsułkę na 99%. Dzięki temu systemowi kapsułka doskonale potrafi zastąpić jednorazową kapsułkę.

Czy ta kapsułka nie uszkodzi mi noży w ekspresie? Nie, nie uszkodzi. Kapsułka jest co prawda trochę krótsza niż oryginalna, ale kiedy zostanie włożona do ekspresu, noże się na niej nie zatną.

Dostępne mamy również rozwiązanie dla baristów, pozwalające napełnić aż 10 sztuk nierdzewnych kapsułek na zapas łącznie z stacja do napełniania. Więcej tu:

2. Kolejną zaletą systemu Nespresso jest możliwość spieniania mleka dyszą parową w droższych ekspresach, zarówno klasycznych jak i półautomatycznych ekspresach.

Nie trzeba dzięki temu korzystać z mleka w kapsułce.

3. Trzecią zaletą jest prostota w obsłudze naszego kapsułkowego rozwiązania. Kapsułkę w prosty sposób napełnisz, nalepisz wieczko i włożysz do ekspresu zupełnie standardowo.

Jaka jest dostępność jednorazowych kapsułek Nespresso?

System Nespresso jest na rynku już ponad 20 lat, był to w ogóle pierwszy kapsułkowy system. Właśnie z tego powodu na rynku jest tak dużo nieoryginalnych kapsułek jednorazowych.

Niektóre prażarnie kawy produkują również swoje jednorazowe kapsułki Nespresso.

Oryginalnych, ale również jednorazowych kapsułek Nespresso raczej nie da się kupić w hipermarkecie, w porównaniu z systemami np. Dolce Gusto, Cafissimo alebo Tassimo. Dostępne są raczej w e-shopach.

 

Dolce Gusto

Dla Dolce Gusto mamy w ofercie dwa rozwiązania. Plastikowe EKO kapsułki (nasza własna marka) oraz nierdzewną kapsułkę Sealpod  z silikonowym wielorazowym wieczkiem.

Obie kapsułki są w stanie zastąpić jednorazowe kapsułki bardzo dobrze. W porównaniu z systemem Nespresso wymagają większej zręczności w użytkowaniu, dlatego że kapsułkę należy umieścić tak, aby igła ekspresu niepotrzebnie nie przebiła innego miejsca niż do tego wyznaczone.

Jaka jest dostępność jednorazowych kapsułek Dolce Gusto?

W sklepach zaczynają pojawiać się również nieoryginalne jednorazowe kapsułki o wiele tańsze.

Oryginalne jednorazowe kapsułki są również dostępne hipermarketach.

 

Cafissimo / Tchibo

System Cafissimo bywa nazywany również jako CaffitalyK-fee bądź Versimo.

Do Cafissimo mamy w ofercie również nierdzewną kapsułkę Sealpod wielokrotnego użytku z silikonowym wieczkiem. Używanie kapsułki jest – porównując z kapsułką do Dolce Gusto – prostsze, dlatego że nie trzeba kapsułki specjalnie umieszczać. .

UWAGA! Kapsułka nie jest kompatybilna z ekspresem Cafissimo Pure.

Jaka jest dostępność jednorazowych kapsułek Cafissimo?

Dostępność jednorazowych kapsułek do Cafissimo jest gorsza w porównaniu z Dolce Gusto, kapsułki są jednak dostępne w hipermarketach.

W e-shopach dostępne są również nieoryginalne jednorazowe kapsułki.

 

Tassimo

Popularny jest również system Tassimo. Na chwilę obecną nie posiadamy w naszej ofercie ekologicznych kapsułek do napełniania do tego systemu

Jeżeli jednak rozważasz zakupić systemu Tassimo, jakościowo i cenowo jest on bardzo podobny do systemów Dolce Gusto i Cafissimo.

Jednorazowe kapsułki są dostępne w hipermarketach. Nieoryginalne jednorazowe kapsułki jeszcze nie są dostępne.

Dlatego też jeżeli kupisz system Tassimo, musisz liczyć się z tym, że będzie konieczne kupować jedynie oryginalne jednorazowe kapsułki.

 

Podsumowanie

Jeżeli szukasz najbardziej dostępnego cenowo ekspresu na kapsułki do 250 zł, polecamy Dolce Gusto. Do dyspozycji jest wiele rodzajów wielorazowych kapsułek do napełniania, jednocześnie istnieją równocześnie bardziej przystępne nieoryginalne kapsułki jednorazowe. 

Jeżeli szukasz ekspres na kapsułki z średniej cenowej półki w cenie około 450 zł, polecamy Nespresso.

Produkty wymienione w artykule

Zakup sprawdzony naszymi klientami